Reklama Google Ads na Niemcy

Specjalizujemy się w tworzeniu i optymalizacji kampanii Google Ads (dawniej Adwords) na rynek niemiecki. W zależności od branży, w której działa Twoja firma, jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które przyniosą konwersje. Dokładnie analizujemy Twoją działalność i przenosimy ją na realia niemieckiego rynku, a następnie przedstawiamy konkretny plan działania.

Spis treści

Kampanie Google Ads w Niemczech

Google Ads (dawniej Adwords) to cały system, który daje możliwość dotarcia do potencjalnych klientów w różny sposób, na różnych urządzeniach i na różnym etapie zainteresowania. Budujemy kampanie w taki sposób, aby nawzajem się uzupełniały i prowadziły do wyznaczonych celów. Jesteśmy gotowi zrealizować dla Twojej firmy każdy typ kampanii i pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Kampanie w sieci wyszukiwania na rynek niemiecki

Twoja firma będzie widoczna w sieci wyszukiwania Google z której korzysta ponad 90% użytkowników w Niemczech (źródło). Niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkty lub usługi, odpowiednia widoczność w wynikach wyszukiwania pozwoli zdobyć ruch na stronie od osób, które faktycznie są zainteresowane ofertą.

Stworzenie i prowadzenie kampanii Google Ads na Niemcy jest niemal niemożliwe bez znajomości języka niemieckiego – głównie przez konieczność odpowiedniego doboru słów kluczowych, a następnie monitorowania i wykluczania wyszukiwanych haseł. Kolejną ważną rzeczą jest zachowanie poprawności językowej w reklamach.

Korzystając z naszych usług masz pewność, że nad kampanią czuwają specjaliści znający język niemiecki.

Kampanie w sieci reklamowej na Niemcy

Sieć reklamowa Google to miliony witryn, na których możesz wyświetlać elastyczne reklamy displayowe. To do nas należy odpowiednie ustawienie kampanii, aby wyświetlać je osobom zainteresowanym ofertą Twojej firmy.

W ramach kampanii w sieci reklamowej oferujemy również remarketing, dzięki któremu dotrzemy z reklamą do osób, które wcześniej odwiedziły Twoją witrynę. Utworzone przez nas grupy odbiorców zobaczą konkretne reklamy Twojej firmy w trakcie korzystania z Internetu.

Google Shopping, czyli kampania produktowa w Niemczech

Niemcy to trzeci największy rynek e-commerce w Europie, gdzie w 2020 roku aż 92% mieszkańców dokonało zakupów online (źródło). Nie sposób przejść obok tych danych obojętnie, dlatego posiadacze sklepów internetowych powinni wykorzystać potencjał kampanii produktowych Google Shopping.

W ramach kampanii będziemy wyświetlać Twoje produkty wraz ze zdjęciem oraz ceną, dzięki czemu potencjalny klient jeszcze przed kliknięciem w reklamę będzie wiedział, czy konkretny produkt mu odpowiada.

Kluczem do sukcesu kampanii produktowej jest przede wszystkim dobry tytuł i opis produktu w języku niemieckim oraz regularne uzupełnianie wykluczeń wyszukiwanych słów. Jako specjaliści ze znajomością języka niemieckiego, jesteśmy w stanie optymalizować te działania na najwyższym poziomie. Przeczytaj, jakie warunki musisz spełnić, aby reklamować sklep w Google Merchant Center.

Kampania Discovery na rynek niemiecki

W ramach kampanii Discovery wyświetlimy Twoje reklamy na stronie głównej YouTube, na kartach Discover oraz w Gmailu. Odpowiednie sprecyzowanie grup odbiorców oraz stworzenie poprawnych językowo tekstów po niemiecku pomoże zwiększyć świadomość marki, a finalnie doprowadzić do sprzedaży produktów lub usług.

Kampania wideo na YouTube

Jesteśmy w stanie wyświetlać film Twojej firmy na YouTube precyzyjnie określonym grupom odbiorców zainteresowanych usługą lub produktem. Kampania wideo doskonale sprawdzi się w budowaniu świadomości marki zwłaszcza na początku przygody z rynkiem niemieckim.

Jak wygląda nasza praca?

Jeszcze przed podjęciem współpracy musimy poznać Twoje cele. Dokonujemy dokładnej analizy Twojej strony internetowej oraz stron konkurencji. Sprawdzamy historyczne dane słów kluczowych i szacujemy początkowy budżet.

Analiza to dla nas kluczowa sprawa, dlatego po nawiązaniu współpracy wymagamy dostępu do konta Google Analytics Twojej firmy. Jeśli nie posiadasz narzędzia, to pomagamy w jego założeniu oraz zajmujemy się konfiguracją. Prosimy również o zamieszczenie na stronie internetowej kodu Google Tag Manager, który pozwoli nam zdefiniować konwersje.

Pracujemy wyłącznie na kontach Google Ads naszych klientów, aby zachować transparentność. W tym celu prosimy o dostęp do konta, a jeśli działasz od zera, pomagamy w jego założeniu i konfiguracji płatności.

Po wstępnym przygotowaniu kampanii, wyślemy do Ciebie teksty reklam (po niemiecku i po polsku) oraz reklamy displayowe w celu akceptacji.

Po utworzeniu i włączeniu kampanii sprawdzamy je codziennie, aby dopasowywać ustawienia do założonych celów. Po czterech tygodniach od startu kampanii wysyłamy raport z wynikami i planami na kolejne tygodnie. W międzyczasie jesteśmy do Twojej dyspozycji w razie wszelkich pytań. Sam raport jest omawiany na wcześniej umówionym spotkaniu.

W czasie współpracy cały czas szukamy rozwiązań, które pozwolą na zwiększenie liczby konwersji. Chcemy tworzyć dla Ciebie coraz większe kampanie, które będą przynosiły zyski.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy muszę posiadać konto Google Ads?

Tak. Pracujemy wyłącznie na kontach klientów, aby mieli pełny wgląd w nasze działania.

Ile kosztuje reklama Google Ads w Niemczech? Jaki jest minimalny budżet?

Wszystko zależy od branży, konkurencji i liczby kampanii. Sugerowany, minimalny budżet wynosi od 3000 do 4500 zł miesięcznie.

Czy muszę dostarczyć zdjęcia do kampanii display?

Na pewno będziemy potrzebowali od Ciebie zdjęć produktów, jeśli prowadzisz sklep internetowy. W innym przypadku z chęcią wypróbujemy grafiki dostarczone od Ciebie, ale również zaproponujemy coś od siebie.

Czy muszę mieć konto w Euro, aby płacić za Google Ads w Niemczech?

Nie jest to konieczne. Możesz płacić za kliknięcia w PLN.