Social media i Facebook Ads na rynek niemiecki

Inne nasze usługi:

Uzyskaj wycenę

Dzięki kampaniom Facebook Ads i obsłudze mediów społecznościowych na najwyższym poziomie, możesz dotrzeć do swoich potencjalnych klientów w Niemczech. Specjalizujemy się w tworzeniu i optymalizacji reklam na Facebooku na rynek niemiecki. Oferujemy działania mające wygenerować pokaźny ruch na stronie internetowej lub w sklepie, zwiększyć świadomość marki, pozyskać wartościowe leady oraz zwiększyć sprzedaż. Zajmujemy się także prowadzeniem kont firmowych na Facebooku i Instagramie.

Facebook w Niemczech

Liczba użytkowników Facebooka w Niemczech wzrosła od 2018 do 2021 roku z 31 do ponad 43 milionów (źródło) – a to ponad połowa mieszkańców naszych zachodnich sąsiadów. Reklamy płatne na Facebooku to idealny sposób na to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów już od samego początku wejścia na rynek niemiecki.

System Facebook Ads pozwala sprecyzować do jakiej grupy odbiorców powinna trafić reklama i jaki cel chcemy osiągnąć. Do najpopularniejszych należą:

  • zebranie ruchu, który następnie można wykorzystać do budowy grup remarketingowych i rozwijać kampanie dalej
  • zwiększenie świadomości marki poprzez pokazywanie reklamy osobom w określonym wieku, płci i wykazującymi zainteresowanie konkretną dziedziną
  • pozyskaniem leadów dzięki konwersji ustawionej na kontakt telefoniczny, wysyłkę wiadomości e-mail czy formularza kontaktowego
  • zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Reklamy na Facebooku w Niemczech

Reklama na Facebooku to nie tylko jeden element, który ma być wyłącznie marketingowym wsparciem dla firmy, ale cały system, który daje możliwość dotarcia do grup odbiorców w różny sposób, na różnych urządzeniach i na różnym etapie zainteresowania.

Z tego względu zawsze budujemy kampanie w taki sposób, aby wykorzystać różne możliwości reklamowe, które nawzajem się uzupełniają i prowadzą do osiągnięcia celu.

Reklamy na Facebooku mogą mieć różne formaty, w zależności od wybranego celu. W naszych działaniach jesteśmy w stanie przygotować kreacje z jednym obrazem, reklamy karuzelowe, pokazy slajdów czy kolekcje.

Pozyskanie ruchu z Facebooka w Niemczech

Pozyskanie ruchu na stronie to ważna część strategii marketingowej. Pozyskany ruch zostaje przez nas odpowiednio kwalifikowany, aby następnie w ramach remarketingu wyświetlać dedykowane reklamy osobom o różnym stopniu zaangażowania.

W zależności od postawionego celu, kampanie remarketingowe pomogą dostarczyć leady lub realnie zwiększyć sprzedaż.

Budowanie marki na niemieckim Facebooku

Na początku działań na Facebooku w Niemczech warto zdobywać zasięgi i budować zaufanie u potencjalnych klientów. Stworzymy angażujące reklamy, które zaczną aktywizować odbiorców i poszerzać zasięg.

Zdobywanie konwersji i sprzedaż na Facebooku w Niemczech

System reklamowy Facebooka pozwala tworzyć kampanie w taki sposób, aby zrealizować wcześniej zdefiniowany cel – wysyłać formularz kontaktowy, kliknąć w numer telefonu lub w adres e-mail, czy zapisać się na newsletter.

Posiadacze sklepów internetowych mogą wykorzystać reklamy na Facebooku do zwiększenia sprzedaży. Posłużą do tego m.in. reklamy przedstawiające produkty – zawierające zdjęcia produktu oraz cenę

Prowadzenie Facebooka i Instagrama w Niemczech

Obok budowania strategii reklamowej Facebook Ads należy pamiętać o sile mediów społecznościowych i odpowiednim prowadzeniu profili Twojej firmy. Jako specjaliści od języka niemieckiego i marketingu internetowego, oferujemy również obsługę Twoich stron na Facebooku i Instagramie w Niemczech.

Możliwości Facebooka i Instagrama są wielkie, ale wymagają konkretnego planu. Po analizie Twojej firmy i konkurencji przedstawimy Ci długoterminową strategię współpracy, która będzie skierowana na osiągniecie założonego przez Ciebie celu. Twoje kanały social media muszą być przede wszystkim spójne pod względem wizerunku oraz dostosowane do potrzeb rynku niemieckiego.

Przygotujemy dla Ciebie kilka wariantów graficznych i tekstowych różnych typów postów wraz z harmonogramem publikacji. Wybrane posty dodatkowo wypromujemy w ramach działań Facebook Ads.

Jak wygląda nasza praca?

Jeszcze przed podjęciem współpracy musimy poznać Państwa cele. Dokonujemy dokładnej analizy Państwa strony internetowej oraz stron konkurencji, a także ich profile na Facebooku. Szacujemy początkowy budżet.

Analiza to dla nas kluczowa sprawa, dlatego po nawiązaniu współpracy wymagamy dostępu do Państwa konta Google Analytics. Jeśli nie posiadacie Państwo narzędzia, to pomagamy w jego założeniu oraz zajmujemy się konfiguracją. Prosimy również o zamieszczenie na stronie internetowej kodu Google Tag Manager, który pozwoli nam zdefiniować konwersje.

Pracujemy wyłącznie na kontach należących do naszych klientów, aby zachować transparentność. W tym celu prosimy o połączenie stron, kont reklamowych oraz Piksela z naszym Menedżerem Firmy. Jeśli działacie Państwo od zera, pomagamy w założeniu i konfiguracji kont i płatności.

Po wstępnym przygotowaniu kampanii, wyślemy do Państwa reklamy do sprawdzenia, w języku niemieckim i polskim.

Po utworzeniu i włączeniu kampanii sprawdzamy je codziennie, aby dopasowywać ustawienia do założonych celów. Po czterech tygodniach od startu kampanii wysyłamy raport z wynikami i planami na kolejne tygodnie. W międzyczasie jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie wszelkich pytań. Sam raport jest omawiany na wcześniej umówionym spotkaniu.

W czasie współpracy cały czas szukamy rozwiązań, które pozwolą na zwiększenie liczby konwersji. Chcemy tworzyć dla Państwa coraz większe kampanie, które będą przynosiły zyski.

FAQ

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jakie dane dostępowe muszę udostępnić?

Musimy podpiąć Twoją stronę oraz konto reklamowe do naszego Menedżera Firmy. Dodatkowo potrzebujemy dostępu do Piksela Facebooka oraz, jeśli to konieczne, katalogu produktów.

Ile kosztuje reklama na Facebooku w Niemczech? Jaki jest minimalny budżet?

Wszystko zależy od branży, konkurencji i liczby kampanii. Sugerowany, minimalny budżet wynosi od 3000 do 4500 zł miesięcznie.

Czy muszę dostarczyć grafiki lub zdjęcia?

Wszelkie oficjalne materiały graficzne będą dla nas przydatne. Jednak ostatecznie to nasi graficy przygotują materiały dostosowane do wymagań Facebooka.

Czy muszę mieć konto w Euro, aby płacić za Facebook Ads w Niemczech?

Nie jest to konieczne. Możesz płacić za kliknięcia w PLN.